Biz Kimiz

Biz;

Çalışırken sigortası yapılmayanın,

Çalışmadığı halde ne hikmetse işyerlerinden sigortalı gösterilenin,

İşten çıkınca işsizlik ödeneğine başvuranın,

Primleri bir kaya misali omzunda taşıyan işverenin,

Evlenirken “çeyiz parası” almak isteyenin,

Boşanınca (Allah korusun) ölüm aylığı alanın,

Yaşlandığında bir an önce emekli olmak isteyenin,

Genel Sağlık Sigortası prim borcunu görünce bayılanın,

Ayılınca ne yapacağını bilmeyenin,

Yani Sosyal Güvenlik ile işi olan 7’den 70’e herkesin derdine bir nebze derman olmaya çalışan bir oluşumuz.

Amacımızı gerçekleştirirken, sizi sıkıcı mevzuatlarda boğulmaktan kurtarıyor, Sosyal Güvenlik ile alakalı her durumu en yalın, en sade, en eğlenceli şekliyle açıklıyoruz. Siz de, Kanunlarla sarıp sarmalanmış, on kere de okunsa anlaşılamayan, ağır dili ile insanı hayattan soğutan yazılardan sıkıldıysanız tam yerindesiniz. segekam.com ailesi olarak biz, Sosyal Güvenlik ile ilgili tüm soru ve sorunlarınıza elimizden geldiğince yanıt vermeyi ve bunun yanında sürekli olarak yayınladığımız eğlenceli ve sade yazılarla ama tabi ki zaman zaman makalelerle de siz değerli takipçilerimizi bilgilendirmeyi amaç edinmiş bulunmaktayız. Sosyal Güvenliğin korkulacak bir yanının olmadığını, artık Sosyal Güvenliğin de bir “Sosyal Medyası” olması gerektiğini düşünüyoruz.

Tabi tüm bunları yaparken, resmi bir yayın organı olmadığımızı hatırlatır, sitemizde yaptığımız paylaşımlarla ilgili olarak nedeni ne olursa olsun meydana gelen tüm maddi ve manevi zararlardan segekam.com ailesinin sorumlu tutulamayacağını belirtmek zorundayız.

Son olarak bilindiği üzere sitemizde yer alan her türlü yazı, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapmasında segekam.com’a ait olduğundan, izinsiz olarak herhangi bir alanda, herhangi bir amaçla kullanılamayacağını hatırlatmak isteriz.